BLACKJACK INTERNETIS VERSIOONIDE LOETELU

Sellel ülipopulaarsel mängul on lisaks klassikalisele mängule väga palju erinevaid variatsioone. Kui ma ise blackjackiga alustasin, siis ma polnud kõikidest nendest variantidest üldse teadlik ja eesti keeles pole ka eriti palju internetis sellel teemal kirjutatud. Seega tahaksingi teha asja teistele lihtsamaks ja tuua ära erinevad blackjack internetis versioonid, mida erinevates online kasiinodes mängida saab.

KLASSIKALINE BLACKJACK
Kõige algsem ja põhilisem blackjacki versioon, mida kasiinodes pakutakse. Selle reeglid on kergesti õpitavad ja see on ülipopulaarne mäng üle maailma.

BLACKJACK SWITCH
Selle leiutajaks oli Geoff Hall, tuntud kaartide lugeja, 21. sajandi alguses – seega üpris hiljuti. Põhineb klassikalisel blackjackil, kuid seda eristab tavamängust asjaolu, et diiler jagab 1 käe asemel välja 2 kätt. Mängu jooksul on mängijal õigus vahetada omavahel kahe käe parimaid kaarte. Kuid selles mängus on ka võidu väljamakse erinev: tavapärase 3:2 väljamakse asemel on selles mängus väljamakseks 1:1.

TASUTA PANUSEGA BLACKJACK INTERNETIS
Tasuta panusega blackjacki leiutas samuti Geoff Hall. Selle mängu eripära? Splittimise ja duubeldamise ajal panuseks pandud raha ei ole võimalik mängijal kaotada. Selles mängus on võimalik neid kahte käiku palju tihedamini teha kui klassikalises versioonis.

BLACKJACK DOUBLE EXPOSURE
Siin versioonis peab diiler näitama kohe alguses oma mõlemat kaarti. See mäng on sisuliselt mängija kasuks, sest annab rohkem infot ja nii on kergem valida, milline edasine käik ja strateegia valida.

BLACKJACK 5 HAND
Siin mängus saab korraga mängida viie käega! Kuigi seda kõike on pisut raskem hallata, siis samas on mängija võiduvõimalused kordades suuremad.

BLACKJACK SINGLE DECK
Siin varandis on kasutusel vaid üks 52 – kaardine kaardipakk. Sageli on sellises mängus maja eelis väiksem ja see tõstab mängija võiduvõimalusi.

MULTIPLAYER BLACKJACK
Kui tavaline blackjack internetis tähendab, et mängitakse maja ehk diileri vastu, siis selles variandis saab mängida ka teiste mängijate vastu. Tavaliselt pakub selline mäng lauas kuni 5 “istekohta”.

PROGRESSIIVNE BLACKJACK INTERNETIS
Siin on võimalik võita üüratult suur võidusumma, kuna mänguga on seotud progressiinve jackpot. Seda mänides saad sa teha kõrvalpanuseid, tänu millele avaneb võimalus see jackpot ka võita.

Neid blackjacki verioone on veelgi, kuid siin on ühed põhiliseimad uued versioonid, mille olen enda jaoks avastanud. Nii et kui klassikalisest mängust hakkab juba vaikselt igav, siis saab alati üle minna mõnele uuendatud alternatiivsele mängule, kus kehtivad sarnased reeglid aga väikese vimkaga! Head avastamist!