Psühholoogiatarkused, mis võivad spordiennustustel kasuks tulla

Mõni arvab, et spordiennustustel võitmiseks piisab sellest, kui on vastava spordiala kohta väga head teadmised. Teine arvab, et kõik sõltub õnnest. Vandenõuteoreetikud aga kinnitavad, et kõik on juba enne kindlaks määratud ning võidavad need, kel on õiged tutvused. Kõigil võib õigus olla, kuid kui otsustad ise kihlvedusid sõlmida, siis tuleb alustada endast – veenduda, et sinu mõistus või alateadvus õnne kodaraisse kaikaid ei loobiks.


Näljasena võtad vastu targemaid otsuseid. Kui sa pole mõnda aega söönud, pole sa kindlasti parem inimene, kuid uuringud näitavad, et spordiennustuste puhul on näljast kasu. Inimesed võtvat vastu palju strateegilisemaid otsuseid ning hindavat oma võiduvõimalusi paremini. Need on panuste tegemisel väga olulised omadused.

Panuse ära tegemine muudab sinu arvamust. Inimesel on mängu tulemuse kohta teatud eelarvamus ning sellele põhinedes teeb ta oma panuse. Kui aga panus tehtud, tundub inimesele järsku, et lõpptulemus tuleb teine, kuigi mingit lisainformatsiooni pole ta saanud. See on peamine trikk, mida meie mõistus meile mängib. Netiportaalides võib see viia selleni, et teeme jätkuvalt uusi panuseid, mis pole tegelikult argumenteeritud. Seega jäta meelde, et kui oled otsuse vastu võtnud, muuda seda ainult siis, kui oled päriselt uut olulist informatsiooni saanud, mitte ära lase oma arvamust mõjutada sisemisest ebakindlusest.

https://www.optibetsport.ee/jaahokile-panustamine/

Ignoreerid fakte, mis lähevad sinu sisetundega vastuollu. See on eelmisele probleemile vastandlik ning seotud rohkem põikpäisusega. Infovoos, kus tõeste ja väärate faktide vahel on keeruline selget pilku hoida, on samas oluline näha laiemat pilti, mitte ainult seda, mis meie mõtetega kokku langeb. Seda tasub meeles pidada ka teistes eluvaldkondades, kuid spordiennustustes kindlasti. Seega – tõsiste argumentide korral ole valmis oma eelarvamusi muutma.

Õnnelikuna riskid rohkem. Tavapäraselt ütlevad psühholoogid inimestele, et pole tarvis olulisi otsuseid kurvana vastu võtta, kuna seesugused otsused elu enamasti paremaks ei muuda. Ka kihlvedude puhul ei maksa kurvastada, ent tasub teadvustada, et liigne enesekindlus ning risk käivad tihtipeale hea tujuga käsikäes. Näiteks, kui oled hilljuti võitnud suure summa, tõuseb kohe risk see läbimõtlemata otsustega ära kulutada, eriti kui külastate ka baari ja olete koos sõpradega. Mõista enne otsuste tegemist oma emotsioonide rolli!