Spordiennustused – ohutu või mõjutatav kihlveo tüüp?  

Hasartmängud, sealhulgas ka erinevate panuste tegemine ja kihlveod, on läbi aegade olnud peaaegu sama populaarsed nagu traditsionaalsed kasiinomängud, mänguautomaadid ja loteriid, kuid spordiennustuste tegemisega tegelevad reeglina need, kes tunnevad ennast mugavalt spordivaldkonnas. Loomulikult on ka neid, kes teevad esimest korda panuseid, et proovida õnne, kuid selliseid mängureid on vähem.

Sarnaselt nagu klassikalistes hasartmängudes, kus suurte võistluste puhul, näiteks pokkeri turniir, on peaauhinnaksmiljonid või rulett, kus panusedon väga kõrged, nii ka spordiennustustes tekivad tähtsate mängude puhul diskussioonid, kas mingit moodi on võimalik mõjutada tulemusi, et sellest keegi kasu saaks, kasvõi illegaalsel moel.

 

Kuidas saaks tulemust mõjutada?

Spordiennustused on kuulus kihlveo tüüp juba pikemat aega, seega on ainult loogiline, et on väljakujunenud mõningad viisid, kuidas tulemusi mõjutada nii, et need poleks enam saatuse käes. Loomulikult ei juhtu seda tihti, kuid seda peetakse kihlvedude negatiivseks küljeks.

Kuidas siis ikkagi oleks võimalik mõjutada spordiennustuste tulemusi? Ajaloos on olnud juhtumeid, kus meeskonna omanikud või muud vastutavad isikud on teinud kokkulepe selle kohta, mis seisuga mäng lõppeb. Lisaks on võimalik ka selline olukord kus mängukohtunikud teevad kahtlaseid otsuseid mängu käigu muutmiseks, mida on eriti hästi näha jäähoki maailmameistrivõistlustel. Ka mängijatele altkäemaksu maksmine võib viia mõne jaoks kasuliku tulemuseni.

Maailmas sport on äri. Väga paljud kihlveo korraldajad on erinevate spordiklubide omanikud või üksikute mängijate sponsorid. Ei tasu ka uskuda seda, et kui meeskond kuulub mõnele suurele kihlvedude ettevõttele, siis ta kindlasti ka võidab. On olemas ka mõningad meeskonnad, spordialad ja ka sportlased ise, kelle kohta kihlvedusid ei tehta ning nii see on nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Spordieksperdid on arvamusel, et Aasia kihlveo turg on palju „räpasem“ kui Euroopa oma, sest seal mängitakse suurte summadega ning kõrgete panustega. Ka suurimad spordiga seotud skandaalid on otseses seoses Aasia turuga.

Aga vaatamata kõigele, tuletama meelde, et hasartmängud, sealhulgas ka spordiennustused, peaks olema suurepärane viis puhkuseks, mitte raha teenimiseks. Edu!