Spordivõistlused ja spordiennustused – nagu sukk ja saabas

Inglased ütlevad, et sport ning kihlveod käivad kokku nagu moos ning maapahklivõi. Eestlased ütleksid pigem, et need sobivad omavahel nagu sukk ja saabas. Või heeringas ja hapukoor. Sportlased kogevad hoopis teistsuguseid emotsioone kui ennustajad ent ühine on neil see, et teadmised ja kogemused on olulised, kuid tähtis on ka õnn.

Iga sportlane, kaasaelaja või kihlvedudel osaleja võib teile öelda, et võib olulistel hetkedel tunda nii ülevoolavat rõõmu kui ka kaotusvalu. Panuste tegemine võib närve isegi kõige rohkem kulutada. Sportlasena kontrollid sa olukorda ning tead, et sinust sõltub midagi. Lihtsa kaasaelajana ei sõltu sinust midagi, kuid sul pole ka midagi kaotada. Kui oled teinud panuse, siis ei saa sa midagi kontrollida, ent sul on mida kaotada.

Kõlab pööraselt? Kuid just pöörasust ongi vaja, et inimene võiks end korralikult välja puhata. Oleme ausad, kõigist pöörastest meelelahutusviisidest on panuste tegemine see kõige väiksem patt – see annab sulle meeldiva adrenaliinidoosi ning võib mängu nautides sulle ka lisaraha tuua.

Spordiennustus teevad väga erinevad inimesed ning ei saa öelda, et üks oleks teisest kuidagi parem – peamine on panuste tegemisel mõõdukaks jääda. On inimesi, kes teevad ennustusi selleks, et demonstreerida oma sporditeadmisi. Nad on veendunud, et suudavad õigeid tulemusi ette näha, kuna jälgivad teadlikult spordimaailmas toimuvat. Kas nad ka võidavad? Jaa, kindlasti võidavad nad tihedamini, kui need, kelle panused põhinevad ainult sisetundel. Samas ei garanteeri neilegi miski alati võitu.

Spordifännidel on aga vahel raske teha panust oma lemmikmeeskonna kaotusele. Kahtlemata on hea tunne, kui õnnestub võita hulk raha seetõttu, et sinu lemmikmeeskond või sportlane võidab. Samas on siingi üks paradoks – mida parem on sinu lemmik, seda väiksemad on tema võidu eest saadavad koefitsiendid. Mida väiksem on lootus vastava meeskonna võiduks, seda suurem on aga koefitsient. Mida sellest järeldada? Seda, et tänu spordiennustustele elatakse kaasa ka nõrgematele meeskondadele ning seetõttu ongi spordivõistlused ning spordiennustused omavahel nii tihedalt seotud. Kõigil osapooltel on, mida nautida!